Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaKapıLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Vatanla İlgili Sözler..!!

YazarMesaj
Admin
Admin
Admin

Erkek Mesaj Sayısı : 133

Vatanla İlgili Sözler..!! Empty
MesajKonu: Vatanla İlgili Sözler..!!   Vatanla İlgili Sözler..!! I_icon_minitimePerş. Ekim 30, 2008 2:26 pm

Ey,mavi göklerin beyaz ve kızıl süsü, Kızkardeşimin gelinliği,şehidimin son örtüsü! Işık ışık, dalga dalga bayrağım, Senin destanını okudum, senin destanını yazacağım. Sana benim gözümle bakmayanın mezarını kazacağım. Seni selamlamadan uçan kuşun yuvasını bozacağım. Dalgalandığın yerde ne korku, ne keder... Gölgende bana da, bana da yer ver ! Sabah olmasın, günler doğmasın ne çıkar. Yurda ay yıldızın ışığı yeter. Savaş bizi karlı dağlara götürdüğü gün. Kızıllığında ısındık, Dağlardan çöllere düşürdüğü gün. Gölgene sığındık. Ey, şimdi süzgün, rüzgarlarda dalgalan; Barışın güvercini, savaşın kartalı... Yüksek yerlerde açan çiçeğim; Senin altında doğdum, Senin dibinde öleceğim. Tarihim, şerefim, şiirim, her şeyim: Yer yüzünde yer beğen ! Nereye dikilmek istersen, Söyle, seni oraya dikeyim !

Delinse yer ,çökse gök ,yansa kül olsa dört yan, Yüce dilege dogru yine yürürüz yayan. Yildirimdan, tipiden ,kasirgadan ,yilmayan, Ölümlerle eylenen tunç yürekli Türkleriz..

Toprağı her nerede olursa olsun TANRI TÜRK'ü korusun ve yüceltsin.

Bu ülkenin sahipleri yalnızca bu ülkeyi karsılıksız sevebilenlerdir...

Bayrakları bayrak yapan üzerindeki kandır toprak eğer uğrunda ölen varsa vatandır.

Sahipsiz memleketin batması haktır sen sahip çıkarsan bu memleket batmayacaktır

Bir Yerin Adına Denince Türk ülkesi, Gözüm Bayrak Arar, Kulağım Ezan Sesi!

Tarihim, Şerefim, Şiirim, Her şeyim Yer yüzünde yer beğen nereye dikilmek istersen söyle, seni oraya dikeyim! TÜRKİYEM

Denildimi bir yerin adına Türk beldesi, gözüm al bayrak arar kulağım ezan sesi..
https://qencasker.yetkin-forum.com

Vatanla İlgili Sözler..!!
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Ibretli Sözler
» Romantik sözler
» Ayrılık üzerine sözler
» Etkileyici sözler.. sevdiklerinizi güzel sözlerle etkileyin...
» Etkileyici sözler.. sevdiklerinizi güzel sözlerle etkileyin...